Sledujte  na facebooku @RavenoirOfficial
 

Brány pekel se po čase znovu otevřely, aby za ohlušujícího dunění erupcí těch nejaktivnějších vulkánů planety vyvrhly do světa zmítajícího se v agónii své čerstvě zrozené syny Temnoty – RAVENOIR.

RAVENOIR je nová formace heretiků, sdružených kolem frontmana Aleshe AD (ROOT), hrající nekompromisní, přesto technicky vycizelovaný black/death metal. Není pochyb o tom, že jejich rouhačský debut „The Darkest Flame of Eternal Blasphemy“ vnesl čerstvý vichr do aktuálně poněkud stagnující česko-slovenské black metalové scény. Ten vyšel 21. února 2021 u slovenského vydavatelství Gothoom Productions.

Kromě již zmíněného Aleshe AD (kytara, zpěv) tvoří sestavu RAVENOIR dále baskytarista Igorr Hubík (ROOT, SOLFERNUS), Patrik Sas (bicí / LEADERS Kamila Střihavky) a Jakub Önslaughter Maděryč (kytara / DEBUSTROL).

V roli hostů se na tomto infernálním opusu představili Jiří BigBoss Valter (ROOT), jenž svým nezaměnitelným přednesem namluvil prolog alba a coby brilantní textař přispěl texty hned ke dvěma písním, a dále celosvětově proslulý kytarista Andy La Rocque (KING DIAMOND), který vyšperkoval svým sólem eponymní skladbu debutu „The Darkest Flame of Eternal Blasphemy“.

 

V současné době kapela RAVENOIR připravuje materiál pro řadově druhé album nazvané „In the Womb of Sin“, které by dle posledních zpráv mělo vyjít v létě 2022 u Gothoom Productions. Po vzájemné dohodě a zcela v přátelském duchu, sestavu RAVENOIR na podzim 2021 opustil kytarista Jakub Önslaughter Maděryč. Kytarový post obsadil Aleš Hampl z formace MINORITY SOUND.

 

História
Alesh AD (civilním jménem Aleš Dostál, narozen 24. července 1977 ve Studénce) je respektovaný český hudebník, kytarista, zpěvák, skladatel, textař a producent. Hudebními publicisty v médiích bývá mnohdy označován za multiinstrumentalistu. Dlouhá léta působil ve svém rodném městě Studénce na severní Moravě. Aktuálně žije v Brně. Na hudební scéně je permanentně aktivní od roku 1990 do současnosti. Svou hudební kariéru odstartoval ještě coby adolescent v black metalové formaci TERROR (1990-1996). Ve druhé polovině 90. let posílil sestavu dark metalových ROOT (1996-1999, 2014-současnost), kteří již v té době měli, a mají dodnes, celosvětovou proslulost s kultovním statusem mezi fanoušky i hudebními žurnalisty. O svém výjimečném hudebním nadání a multiinstrumentálních schopnostech přesvědčil Alesh AD prostřednictvím svých nadžánrových sólo projektů GALLERY OF DEAD BATTERIES (1997-1998) a THE SQUIRM (1999-2015). V jejich plodné tvorbě dokázal, že mu takřka žádný hudební styl není cizí. Alesh AD má za léta své pestré hudební kariéry na kontě rovněž hostování ve spřízněných a renomovaných kapelách či projektech, jako jsou například CALES, ENTRAILS, BIG BOSS nebo PROJEKTIL. V roce 2020 stál Alesh AD u zrodu svého zbrusu nového projektu – black/death metalového seskupení RAVENOIR. Alesh AD je aktivní nejen jako muzikant a skladatel, ale realizuje se také v literární sféře, když v roce 2017 sepsal monumentální knihu „Temné kořeny“, pojednávající velmi podrobně s chronologickou precizností o historii jeho domovské kapely ROOT. „Temné kořeny“ jsou pravděpodobně největší a nejtěžší knihou, která byla dosud v novodobé historii České republiky vydána.
 

Kontakt na kapelu: RavenoirAD@seznam.cz

ALBUM

SHOP

Shop combo nový album

EnglishSlovak