Sledujte  na facebooku @RavenoirOfficial
 
Temnota zrodila prvý havraní singel RAVENOIR „The Darkest Flame Of Eternal Blasphemy“. Brány pekiel sa po čase znovu otvorili, aby za ohlušujúceho dunenia erupcií tých najaktívnejších vulkánov planéty vyvrhli do sveta zmietajúceho sa v agónii svojich čerstvo zrodené synov Temnoty – RAVENOIR.
RAVENOIR je nová formácia heretikov, združených okolo frontmana Alesha AD (ROOT), hrajúci nekompromisný, napriek tomu technický  black / death metal. Niet pochýb o tom, že ich rúhačský debut „The Darkest Flame Of Eternal Blasphemy“ vnesie čerstvý víchor do aktuálne trochu stagnujúcej česko-slovenského black metalovej scény. Okrem už spomínaného Alesha AD (gitara, spev) tvoria zostavu RAVENOIR ďalej basgitarista Igorr Hubík (ROOT), Patrik Sas (bicie) a Jakub Önslaughter Maděryč (gitara). V úlohe hostí sa na tomto infernálnom opuse predstaví Jiří BigBoss Valter (ROOT), ktorý svojím nezameniteľným prednesom nahovoril prológ albumu a čoby brilantný textár prispel textami hneď k dvom piesňam, a ďalej celosvetovo preslávený gitarista Andy La Rocque (KING DIAMOND), ktorý vyšperkoval svojím sólom  skladbu debutu „The Darkest Flame Of Eternal Blasphemy“. Prvotina neznabohov RAVENOIR vyjde 21. 2. 2021 pod záštitou slovenského labelu GOTHOOM PRODUCTIONS.
História
Alesh AD (civilním jménem Aleš Dostál, narozen 24. července 1977 ve Studénce) je respektovaný český hudebník, kytarista, zpěvák, skladatel, textař a producent. Hudebními publicisty v médiích bývá mnohdy označován za multiinstrumentalistu. Dlouhá léta působil ve svém rodném městě Studénce na severní Moravě. Aktuálně žije v Brně. Na hudební scéně je permanentně aktivní od roku 1990 do současnosti. Svou hudební kariéru odstartoval ještě coby adolescent v black metalové formaci TERROR (1990-1996). Ve druhé polovině 90. let posílil sestavu dark metalových ROOT (1996-1999, 2014-současnost), kteří již v té době měli, a mají dodnes, celosvětovou proslulost s kultovním statusem mezi fanoušky i hudebními žurnalisty. O svém výjimečném hudebním nadání a multiinstrumentálních schopnostech přesvědčil Alesh AD prostřednictvím svých nadžánrových sólo projektů GALLERY OF DEAD BATTERIES (1997-1998) a THE SQUIRM (1999-2015). V jejich plodné tvorbě dokázal, že mu takřka žádný hudební styl není cizí. Alesh AD má za léta své pestré hudební kariéry na kontě rovněž hostování ve spřízněných a renomovaných kapelách či projektech, jako jsou například CALES, ENTRAILS, BIG BOSS nebo PROJEKTIL. V roce 2020 stál Alesh AD u zrodu svého zbrusu nového projektu – black/death metalového seskupení RAVENOIR. Alesh AD je aktivní nejen jako muzikant a skladatel, ale realizuje se také v literární sféře, když v roce 2017 sepsal monumentální knihu „Temné kořeny“, pojednávající velmi podrobně s chronologickou precizností o historii jeho domovské kapely ROOT. „Temné kořeny“ jsou pravděpodobně největší a nejtěžší knihou, která byla dosud v novodobé historii České republiky vydána.
 

Kontakt na kapelu: RavenoirAD@seznam.cz

ALBUM

SHOP

Shop combo nový album

EnglishSlovak